DGT udostępniła swój System łączności dyspozytorskiej DGT PTT Connect ratownikom górskim, pracującym w na zboczach góry Kazbek w Gruzji. Polska Fundacja MEDYK RESCUE TEAM włączyła go do użytkowanych środków łączności w projekcie Bezpieczny Kazbek. DGT PTT Connect przeszedł próby i został wdrożony do działania. Jak poinformował nas pan Marcin Błeński, szef Medyk Rescue Team, „System DGT PTT Connect jest użytecznym narzędziem”.

DGT Spółka z o.o. zrealizuje do końca 2020 roku projekt pn. Budowa Podsystemu Zintegrowanej Łączności Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (PZŁ SWD PRM). Zamawiającym jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, w którym funkcjonuje Krajowe Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego.

Po sukcesach na rynku energii elektrycznej (duże dostawy urządzeń z rodziny M2M), pora na zdobywanie rynku w sektorze gazu. Przyjęliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w Konferencji Naukowo Technicznej FORGAZ: Techniki i technologie dla gazownictwa - pomiary, badania, eksploatacja. Konferencja, którą organizował Instytut Nafty i Gazu, odbyła się w Muszynie (był prawdziwy śnieg!, a nie ma go w całej Polsce) w dniach 8-10 stycznia 2020.

W dniach 26-29 listopada 2019 bylismy w Wiśle, na kolejnej edycji konferencji Systemy Informatyczne w Energetyce. Po raz kolejny uczestniczylismy w interesujących prezentacjach, a na naszym stoisku gościliśmy naszych klientów. Prezentowaliśmy produkty z rodziny M2M.

Po raz trzeci z rzędu naszą ofertę prezentowaliśmy na największym wydarzeniu tego typu we wschodniej Polsce, Targach Energetics. W 2019 roku odbyły się one w dniach 19-21 listopada, na terenie Targów Lublin.

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego jest organizatorem Sympozjum TOp-gaz, które odbywa sie od kilku lat w cyklu dwuletnim. To pierwsze wydarzenie branży górniczej, w którym bierzemy udział.

13 października 2019 r. zahartowana reprezentacja DGT wzięła udział w rajdzie Żuławy Wkoło. Mimo nieprzyjaznej pogody osiągnęliśmy niezły rezultat - zdobyliśmy trzecie miejsce!

W dniach 2-3 października 2019 r. byliśmy w Warszawie na Konferencji Radiokomunikacji Profesjonalnej RadioEXPO. Jest to zdecydowanie największe wydarzenie branżowe w Polsce, na które zjeżdżają użytkownicy systemów radiowych z całej Polski.

W dniach 17-19 września 2019 zaprezentowaliśmy się na Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB. To największe wydarzenie branży elektroenergetycznej w Polsce.

W dniach 3-6 września 2019 uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH są najważniejszą w Polsce imprezą targową dedykowaną służbom porządku publicznego i służbom specjalnym.

Pod koniec ubiegłego roku DGT zakończyła dostawę 21 000 szt. Zestawów Koncentratorowo Bilansujących (ZKB) dla Energa- Operator S.A. w Gdańsku.

W grudniu 2018 roku DGT zrealizowała kontrakt dla ENEA Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu na dostawę urządzeń teletechnicznych, na potrzeby realizacji transmisji danych ze stacji SN/nn.

W dniach 02-15 grudnia 2018 r. odbywała się w Katowicach Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - COP24. Jednym z ważniejszych elementów organizacji tego szczytu, było zagwarantowanie jego uczestnikom bezpieczeństwa. Aby sprostać temu zadaniu, służby podległe MSWiA zorganizowały tymczasowe Zintegrowane Stanowisko Dowodzenia COP24. Centrum to zostało utworzone w celu skoordynowania działań wszystkich podmiotów i służb zabezpieczających wydarzenie, aby zachować sprawny obieg informacji oraz szybkość i efektywność działań. Zintegrowane Stanowisko Dowodzenia było obsługiwałoane codziennie przez kilkudziesięciu klikadziesiąt przedstawicieli Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Miasta w Katowicach.

W ostatnich tygodniach DGT wzięła udział w liczych wystawach i konferencjach, na których mogła zaprezentować swoją ofertę skierowana do szerokiego grona odbiorców. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich, chronologicznie.

1. Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo w portach lotniczych i morskich", 24-25 września, Dęblin
DGT, na zaproszenie Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego i Logistyki, wzięła udział w VIII Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo w portach lotniczych i morskich", gdzie wygłosiliśmy referat pt.: "Gwarancja bezpiecznej komunikacji głosowej w dobie cyberterroryzmu".

1.deblin


2. Wystawa i Konferencja Radiokomunikacji Profesjonalnej RADIOEXPO, 3 - 4 października 2018, Warszawa
To już piąta edycja, tego największego w Polsce, wydarzenia branży radiokomunikacyjnej. Gości konferencji zapraszaliśmy do odwiedzenia nas na niedużym stoisku, gdzie prezentowaliśmy ofertę DGT.
W części konferencyjnej, ciepło na temat naszych produktów wypowiadali się m.in. przedstawiciele Motoroli, Operatora Energa oraz Państwowej Straży Pożarnej.

2.radioexpo


3. Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granice GRANICE, 24-25 października 2018, Lublin
To druga edycja wydarzenia, dającego okazję promocji wielu produktów, przeznaczonych dla służb odpowiedzialnych za ochronę naszych granic. Nasza ekspozycja wywołała zainteresowanie obecnych na targach przedstawicieli służb mundurowych.

3.GRANICE


4. Lubelskie Targi Energetyczne ENERGETICS, 13-15 listopada 2018, Lublin
Po raz drugi, wzięliśmy udział w największym wydarzeniu branży elektroenergetycznej we wschodniej Polsce - targach Energetics. Oprócz ekspozycji ofert wystawców, organizator przygotował konferencję z udziałem ważnych reprezentantów operatorów systemów dystrybucyjnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami PGE, klienta użytkującego UMAD-y naszej produkcji.

4.Energetics


5. Międzynarodowa Wystawa i Konferencja Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego INSEC, 15-16 listopada, Warszawa
Jest to cykliczne, realizowane każdego roku, wydarzenie. Odbywa się w dwudniowej formule wystawowo-konferencyjnej, pozwalającej zaprezentować - w ramach paneli dyskusyjnych - cele, priorytety oraz osiągnięcia w procesie modernizacji służb mundurowych. To także możliwość zaprezentowania zaawansowanych technologii przeznaczonych do wykorzystania w systemie bezpieczeństwa granic i bezpieczeństwa wewnętrznego.

5.INSEC


6. Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE, 20-23 listopada, Wisła
Jest to największa konferencja branży energetycznej. Towarzyszy jej niewielka wystawa ofert producentów. DGT miała swoje stoisko, na którym mieliśmy okazję zaprezentować swoją ofertę uczestnikom wydarzenia.

6.SIwE